Üye Girişi


Webinar platformumuz “TKRCD e-Academy” projesinin amacı; Türkiye Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği tarafından gerçekleştirilen kongre, seminer ve eğitim faaliyetlerinin mekan bağımsız, canlı olarak elektronik ortamda gerçekleştirmesidir. Projede uzaktan eğitim ve webinar segmentinde yaygın kullanılan Adobe Connect çözümü kullanılmaktadır. TKRCD e-Academy, üyelerimizin dünyanın herhangi bir yerinde ve zamanında canlı ve banttan oturumlara ve eğitimlere katılımını mümkün kılar.
 

Kullanılan teknoloji; Adobe Connect sanal oturum sistemi

TKRCD sanal oturum altyapısı olarak Adobe Systems firmasının Adobe Connect teknolojisi kullanılmaktadır.

Adobe Connect web toplantıları, sanal sınıflar için kullanılan web konferans sunucu yazılımıdır. 

 

Adobe Systems dünyadaki 5 yazılım devinden biridir. Adobe Connect uygulaması Türkiye’de; Sağlık Bakanlığı, YÖK, Milli Eğitim Bakanlığı, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Dünyadavb. Türkiye’de Dış İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, TOBB, TRT, YÖK, Mili Eğitim Bakanlığı, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Arel Üniversitesi, KTÜ, İTÜ, Dünyada; Stanford Üniversitesi, MIT, Purdue Üniversitesi, Amerika Savunma Bakanlığı (DOD), Reuters, Siemens vb. birçok kurum tarafından tercih edilen webinar platformudur.
 


Sanal Oturumlara nasıl katılabilirsiniz?

1Sanal oturumlara katılım için;

Websitemizde yer alan Webinar ana sekmesini tıklayın. Yada ana sayfamızda yer alan Webinar konulu görsele tıklayın. Açılan yeni sayfada GİRİŞ butonu yer almakta. GİRİŞ butonuna basarak WEBINAR Sistemimize yönlendirilirsiniz.
 

 

2Üye bilgilerinizi girin.

Butona basınca yeni bir web sayfası açılır. Açılan pencerede Mevcut üye kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girin. ÖNEMLİ BİLGİ! Sanal oturumlardan sadece üyelerimiz yararlanabilmektedir.
 

 

3Toplantı başlamadı ise bekleyin.

Sanal oturumlar duyurulan saatinde başlayacaktır. Saatinden önce girdi iseniz yada toplantı sahibi henüz oturumu açmadı ise şekildeki gibi bir mesaj belirecektir.
Oturumun açılmasını bekleyin.
 

 

4Kurulum gerekmez.

Sanal Oturum başladığında şekildeki ne benzer bir düzen içerisinde oturumları izleyebilirsiniz. Oturumları izlemek için bilgisayarınıza kurulum yapmanız gerekmez. Hoparlörünüzün açık olduğundan ve ses seviyesinin optimum bir değerde olduğundan emin olun.
 

 

5Teknik Soru Sorma.

Ses ve görüntü ile ilgili yada farklı teknik bir konu hakkında bir sorunu iletmek için sohbet alanını kullanabilirsiniz. Bu alandan sorularınızı ve mesajlarınızı iletin.
 

 

6Akademik Soru paylaşımı.

Sempozyum içerisinde sunumlarla ilgili sorular, sunum bitiminde kabul edilmektedir. Sunum bitiminde sohbet penceresine benzeyen SORU ve CEVAP alanı açılır. Bu alanda Sorularınızı yazarak konuşmancı ile paylaşabilirsiniz.
 

 

7Bağlanma ve Ses Sorunları.

Bağlantı, ses ve görüntü alamama, açılmama gibi sorunlar yaşıyorsanız “http://kolorektalcerrahi.adobeconnect.com/common/help/tr/support/meeting_test.htm ” linkini tıklayarak bilgisayarınızı test edin. Test otomatik açılır. Bağlantı yada eksik yazılım sorunlarınızı bu linkte giderebilirsiniz.
Odaya bağlanabiliyor fakat ses ile ilgili sorun yaşıyor iseniz; Sol üst köşede yer alan “TOPLANTI” sekmesine tıklayın. Açılan menüden “ses ayarı sihirbazı”nı çalıştırın. Karşınıza çıkan yönergeleri tek tek izleyin. Bununla beraber bilgisayar hoparlörünüzün yada kulaklık ses seviyesinin açık ve yeterli seviyede olduğundan emin olun.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


 
Webinar sistemimize erişim için sağdaki Giriş butonuna basın